Sport

Jak všichni víme, sport je důležitý. A tak tady je ještě pár aktivit, které příležitostně dělám.

Snowboard

Na snb jsem se začala UČIT jezdit když mi bylo něco kolem 12 let. Po dvou dnech zkoušení a padání mě to tak trošku naštvalo a odradilo. Nicméně jsem to nevzdala. Na olympijské soutěži na zimním táboře (to mi bylo kolem 16 let) pro mě udělali o kategorii navíc, abych se umístila. 😀 ještě tu zimu jsme s rodiči jeli na hory, kde jsem jízdu vypilovala. Další rok na stejném táboře jsem už nebyla za debílka. Rok od roku už jsem se jen zlepšovala. Naprosto nejlepší ježdění jsem si užila v Kanadě v národním parku Banff. Sice jednodenní permice vyšla na cca 2 tisíce korun českých, ale stálo to za to. Dlouhé sjezdovky, kde jsem zanechávala první stopu, nádherný výhled a sluníčko byly nezapomenutelným zážitkem. Tam jsem začala i trošku skákat a taky jsem se párkrát pěkně rozsekala. 😀

Lukostřelba

Je to zatím krátká doba, co jsem začala chodit na střelnici. Bylo mým snem naučit se s lukem a šípy. (Pravděpodobně kvůli seriálu Arrow) Jednou jsem si lukostřelbu vyzkoušela v Austrálii u jednoho z mých kamarádů. Moc mě to tam neoslovilo, protože i přes chránič na ruce jsem měla modřiny. Dost bolelo, když mě to švihlo.

Kanoe

Občas se projedu i na kánoi

V kanoi jsem seděla a pádlovala už několikrát v životě. Poprvé to bylo s bráchou a tátou v Česku. Moc si toho ale už nepamatuji. Na letním dětském táboře jsem v kanoi seděla podruhé. Naším úkolem bylo přepádlovat malý rybníček. Sedly jsme do toho i s holinami. Po prvním zápřahu pádlem jsme zjistily, že to asi nebude tak jednoduché. I přes to, že náš tým vybojoval už dostatek bodů, jsme to chtěly zkusit. V půli cesty s námi loďka tak lomcovala, ze jsme skončily ve vodě okamžitě. A aby toho nebylo málo, moje botky byly o pul čísla menši a nešly mi sundat. Jak se tak naplnily vodou, málem jsem se utopila. 😀

Další příležitost jsem měla v Kanadě a to hned dvakrát, jednou v provincii Prince Edward’s Island a pak v Banffu, odkud je pořízena tato fotografie. Viděli jsme tam i bobry.

Čtyřkolka

Je libo i nějaký adrenalin?

Střílení

K narozeninám nebo Vánocům jsem dostala jako dárek voucher na střelbu samopalem a glockem. Byl to docela zážitek, zbraně jsou opravdu těžké a kopou. Ve filmech je občas drží drsňácky jednou rukou a ještě k tomu naležato. Instruktoři nám vysvětlili, že takovýto postoj je blbost 😀 . Ze začátku jsem nedokázala pochopit, jak do toho mám vůbec koukat a cpala jsem tam druhé oko a pořád se divila, že to nejde. Nakonec když jsem se přibližovala terči, trefovala jsem se i do středu. Super adrenalinový zážitek.

Paintball

K paintballu a lasergames jsem se dostala jen párkrát a stačilo mi to. Vběhnutí do arény je nabíjející, srdce buší div nevyskočí z těla. A samotná hra je také plná adrenalinu. Po první hře lasergames mě to ale přestalo bavit. I když jsem se trefila, k ničemu to nebylo, dotyčný nezačal blikat ani svítit a ani houkat. Nejspíš jsem měla nefungující zbraň.

Fitness

Moje máma je osobní trenérkou a tak jsme jeli na cvičící víkend, kde předcvičovala. Doma jsme spolu cvičily ale jen párkrát. Nemame moc spolecneho casu.

Novinkou je pro mě hula hoop, zrovna jse si koupila obruč, tak budu chodit na kurz až se vrátím z Chorvatska.

Copyright © 2024 Hostelka.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.   Založeno na šabloně Panorama od ThemocracyThemocracy