Chorvatsko 2015

V Chorvatsku jsem byla několikrát už jako malá, z toho si nepamatuju ale vůbec nic.

Dubrovník

Po cestě z Albánie jsme navštívili Dubrovník. Velmi turistické opevněné město se spoustou kaváren a barů. Centrum je z postaveno z bílých kvádrů a když na něj svítí slunce, krčíte oči a skoro nic nevidíte (pokud samozřejmě nemáte brýle jako já).

Centrum města

Centrum města

Určitě se tam dá i koupat, voda byla trošku rozbouřená kolem pobřeží, a tak jsem to nevyzkoušela.

Ale dalo se tam koupat :D

Ale dalo se tam koupat 😀

Takhle pevnost vypadá zvenku.

dubrovnik-pevnost

Zadar

Cesta busem do Zadaru ze Záhřebu.

Cesta busem do Zadaru ze Záhřebu.

Město leží na pobřeží Chorvatska. Staré centrum je ohraničeno hradbami s několika vchody. Po dlažebních kostkách se dá v klidu uklouznout. Na každém rohu najdete obchod se suvenýry, restaurace, kavárničky a turisty.

Centrum města

Centrum města

Dugi Otok

Na ostrově jsem pobývala a brigádničila přibližně jeden měsíc. Teplota se vystoupala v červenci ke 40 stupňům. Docela teplíčko, no. Pokud vás zajímá, co jsem tam dělala, tak vám to samozřejmě s radostí řeknu 😀 Připravovala jsem ráno snídaně a vyráběla tiramisu a čokoládové muffiny 😀
Tento ostrov byl jeden z těch větších a nacházely se na něm dohromady asi 4 vesnice.

Po cestě k majáku :D

Po cestě k majáku 😀

Moře bylo čisté, v polovině léta i teplé. Přímo v kempu byly uměle vytvořené plážičky se štěrkem, když jsme ale nebyli líní, šli jsme na pláž vzdálenou asi 1km, kde byl jemný písek.
Když už byla velká nuda, vydala jsem se na výlet k vyhlášenému majáku.

Tak to je on :D

Tak to je on 😀

Copyright © 2024 Hostelka.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.   Založeno na šabloně Panorama od ThemocracyThemocracy