Anglie 2006,8,10

Poprvé jsem navštívila Anglii když mi bylo 14. S tátou jsme tam jeli studovat angličtinu na měsíc. V té době libra byla 50kč. Londýn mě ohromil, byl to můj sen tam jet. Prošli a viděli jsme spoustu míst, která jsem viděla znovu když jsem byla na týdenním zájezdu se školou. Opět jsme jeli do Londýna, do Brightonu, k Longmanu. Potřetí jsem s mámou projížděla Anglií autem, když jsme jely navštívit tátu v Irsku. Po čtvrté jsem tam jela už sama a to za prací, hlídat dvě ukňourané a rozmazlené děti do Bedfordu. Po páté a naposledy jsem s mámou jela do Cambridge na nákupy do Primarku.

Londýn

Však to znáte. Buckingamský palác, Hide Park, Národní galerie a Trafalgarské náměstí, Oxford street, mnohem víc linek metra (kde je šílené vedro), Big Ben, Londýnské Oko, muzeum voskových figurín, budovy parlamentu… a můj oblíbený London Bridge.

Londýnské oko, rok 2009

Londýnské oko, rok 2009

London Bridge

London Bridge

To mluví za vše :D Rok 2007

To mluví za vše 😀 Rok 2007

Rok 2009

Rok 2009

Budova muzea

Budova muzea

Brighton

Brighton je přímořské město s četnými plážemi a restauracemi. Velkou turistickou atrakcí je nádherný skvěle udržovaný palác Royal Pavilon. Dalším výrazným místem je Brighton Pier – největší molo v Brightonu se zábavním parkem a restauracemi. Dále je také první město v Anglii, kam jsem šla nakupovat do Primarku 😀

Royal Palace

Royal Palace

Zábavní molo v Brightonu

Zábavní molo v Brightonu

Cambridge

Studentské/univerzitní město, kam jsem jela s mámou hlavně na nákupy. Celé město je jedna velká placka a tak tam všichni jezdí na kolech. Jsou tam unikátní zlaté hodiny Corpus Clock, na kterých sedí ujídač času a každých pět minut ukazují správný čas, ale není na nich ciferník.

Kdyby si jiní lidé nefotili tyto hodiny, snad bychom ani nezastavily.

Kdyby si jiní lidé nefotili tyto hodiny, snad bychom ani nezastavily.

S maminkou, rok 2011?

S maminkou, rok 2011?

Oxford

Opět studentské město, s Cambridgí si jsou velmi podobné.

Stratford

Rodiště Williama Shakespeara je velmi rušné turistické město. Hlavní atrakcí je dům Williama a jeho muzeum. Vypadá to tam trošku jako ve skanzenu. Město má svojí katedrálu, park, najdete tam i Primark.

Shakespearův dům. 2010

Shakespearův dům. 2010

S Feli na náměstí. 2010

S Feli na náměstí. 2010

Bedford

V Bedfordu se pravděpodobně moc Angličanům nelíbí, mně se tam ale náramně líbilo. Je tam spousta zeleně. Malé centrum, krásný most.. A jezdila jsem tam vždy za odpočinkem si od dětí.

Milton Keynes

Město známé svými kruhovými objezdy, které mají svá čísla a pomáhají vám v orientaci. Nebo alespoň by tomu tak mělo být, já žádné číslo nenašla a ztratila jsem se. Dále je tam spousta obchodních center.

s Marií v jednom z obchodních center. Rok 2010

s Marií v jednom z obchodních center. Rok 2010

Longman

V Sussexu najdete postavu Longmana z Wilmingtonu zvýrazněnou na kopci. Byl objeven v roce 1993 a vytvořen v roce 1710 Johnem Rowley.

Longman

Longman

Dover

Doverské útesy

Doverské útesy

Anglická chaloupka.

Anglická chaloupka.

Hrací hrad.

Hrací hrad.

Copyright © 2023 Hostelka.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.   Založeno na šabloně Panorama od ThemocracyThemocracy