Singapur 2015

Singapur je velké nové město a zároveň stát s přehledným metrem, klimatizovanými místnostmi a obchodními centry. Snad jako v jediném asijském státě tu na vás nezírají. Strávila jsem tam týden a vím, že žít bych tam nechtěla. Sice je to velké město, ale za přírodou musíte za hranice. Pár parků a botanických zahrad tam mají, ale na delší treky to není.

Sochy byly rozmístěny po celém parku.

Sochy byly rozmístěny po celém parku.

Na zábavním ostrově Sentoza mají dokonce pláž, ale písek mají dovezený z Indonésie.

Umělá pláž v Singapuru.

Umělá pláž v Singapuru.

Všude je čisto, což je velmi příjemná změna od zbytku Asie. Je tam hrozný horko a dusno, teplota se drží kolem 32 stupňů, ale zdá se to jako 40.

Snad nejznámější budovou v Singapuru je hotel Marina Bay, který má na střeše bazén ve tvaru lodi. Hoteloví hosté se z výšky můžou koukat na botanickou zahradu a park s nasvícenými květinami.

Marina Bay Hotel

Marina Bay Hotel

Květiny v noci mění barvy.

Květiny v noci mění barvy.

Na každé stanici metra je obchodní centrum. Obchody tam mají i některé, co najdeme i v Evropě. Mají tam obchůdky s chlebem, kde si vezmete tác s kleštěma a na něj si nandaváte.

Státní opera, která má tvar durianu.

Státní opera, která má tvar durianu.

Ubytování jsem si našla na couchsurfingu a podařilo se mi najít Čecha, který v Singapuru studoval. Přespávala jsem u Pepy v pokoji na koleji na zemi na jeho matraci. Ukázal mi kus města. Šli jsme několikrát na jídlo.

Setkala jsem se s Jany kamarádkou Jennifer a ta mi ukázala další části města, vzala mě do čínské restaurace, do jiných stravovacích courtů, kde mi koupila hrozně moc jídla, abych ochutnala. Jedním z jídel byl rejnok.

Rejnok.

Rejnok.

Copyright © 2023 Hostelka.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.   Založeno na šabloně Panorama od ThemocracyThemocracy